Kontaktujte nás

HP DOMY s.r.o.
Zastoupení Morava:
Tovární 1118/43
Olomouc

Zastoupení Čechy:
Na Radouči 1458
Mladá Boleslav

více kontaktních informací

Facebook
7 let na trhu Přes 200 předaných domů

Zděné domy

HP DOMY s.r.o. > Konstrukce > Zděné domy

Pro stavbu zděných domů používáme cihelné bloky Porotherm lepené na celoplošné lepidlo či pěnu PROFI DRYFIX. Další možností je použité pórobetonových tvárnic Ytong. Každý zděný dům je vytápěn moderním elektrokotlem. Na přání je možné pro vytápění použít i jiný zdroj např. tepelné čerpadlo. Standardně bude Váš dům vybaven nízkoteplotním podlahovým vytápěním, kvalitními zateplovacími systémy a okny s izolačním trojsklem. Přesnou specifikaci vybavení naleznete v záložce použité standardy. Průměrná doba výstavby našich zděných domů je 8 – 10 měsíců v závislosti na složitosti stavby.

Standardně použité materiály:


Zdící systém HELUZ
Cihly HELUZ vynikají vysokou přesností. Pro výstavbu zděných domů používáme unifikovaný systém vyzdívání broušených cihelnách bloků HELUZ (tenkovrstvé lepidlo nebo zdící pěna). Tyto systémy výstavby umožňují zdít v zimním období až do teploty -5 °C.


Velux GGL 3173
Toto střešní okno je vybaveno energeticky úsporným zasklením. Závěs zajišťuje jednoduché otevírání. I když je okno zavřené, ventilační klapka umožňuje větrání místnosti.
Je opatřené filtrem proti vniknutí prachu, hmyzu a sněhu. Při montáži používáme zateplovací sadu Velux BDX, která ještě podpoří izolační vlastnosti tohoto okna.


Protherm Ray 14K
Závěsný elektrokotel pro vytápění s možností propojení s externím zásobníkem teplé vody.
– plynulá modulace výkonu
– jednoduchá obsluha a autodiagnostika
– výkonový stykač pro ovládáním kotle signálem HDO.
– oběhové čerpadlo, expanzní nádoba OV, bezpečnostní prvky, ochrana proti zamrznutí
– vestavěná ekvitermní regulace (při zapojení venkovního čidla)
– možno připojit kotel přes odlehčovací relé


Tondach
Moderní pálená drážková taška s hlubokým dvojitým drážkováním, které vytváří velmi odolnou ochranu proti povětrnostním vlivům a současně umožňuje posun o 40 mm.
V líci je opatřena jedním středním plochým žlábkem a tak po položení vytváří jemnou a klidnou strukturu střešní plochy.


ISOVER DOMO
Izolační materiál ISOVER Domo vyrobený z minerálních skelných vláken využíváme pro zateplení stropů, protože vyniká perfektními izolačními vlastnosti.
Izolace o celkové tloušťce 260 mm je z důvodu eliminace tepelných mostů kladena ve dvou vrstvách 100 a 160 mm.


weber.color Line
Na naše domy používáme výhradně silikonovou omítku. Moderní kolekce fasádních barev vychází z tuzemských tradic. Odráží využití nejnovějších technologií a poznatků z praxe, se šetrným přístupem k životnímu prostředí.
Pečlivý výběr barev weber.color line vznikl ve spolupráci s českými architekty a projektanty s ohledem na specifický ráz české krajiny.


weber.pas marmolit
Pro dekorativní úpravy soklů a zvýraznění některých ploch nabízíme oblíbenou kamínkovou omítku weber.pas marmolit. Většina těchto barevných odstínů je vyráběna z drceného přírodního mramoru. Proto působí dojmem kamene.


Teplovodní podlahové topení
Všechny naše domy jsou v přízemí vybaveny nízkoteplotním podlahovým vytápěním. Efektivita podlahového topení je s ohledem na kvalitu bydlení vyšší, jelikož přenos tepla není založen na cirkulaci vzduchu, jako je tomu u konvekčního vytápění.
Rozložení tepla v domě je příjemnější a přenos tepla je efektivnější, díky čemuž dochází k výrazné úspoře energie.


Zateplovací systém EPS, XPS
Fasáda domu je opatřena kontaktním zateplovacím systémem tvořeným polystyrenem EPS 70Z o tloušťce 150 mm. Sokl domu je zateplen extrudovaným polystyrenem XPS tloušťky 80 mm.
Podlaha je opatřena stabilizovaným polystyren EPS 100S tloušťky 100 mm ve dvou vrstvách po 50 mm.


Okapový systém, klempířské prvky
Okapový systém a další klempířské prvky jsou vyrobeny z kvalitní oceli adále opatřeny ochrannou povrchovou vrstvou. Hlavní výhodou tohoto systému je bezúdržbovost a široký výběr možných barevných variant.


Okna s izolačním trojsklem
Pro naše domy používáme výhradně okna s izolačním trojsklem. Dodavatelem oken je firma RI Okna. Standardně se jedná o okna šestikomorová s izolačním trojsklem a teplým plastovým rámečkem. Na výběr je celá řada venkovních či oboustranných barevných dekorů.


Komínové těleso
Pro případné připojení krbu či krbových kamen je dům vybaven jednoprůduchovým komínovým tělesem.